Úterý, 18 června, 2024

Vánoční vegan recepty

Jak na rostlinné Vánoce?

Máme pro vás dobrou zprávu: Vánoce rostlinně zvládnete úplně v pohodě. Vybrat si můžete z mnoha rybích alternativ – a zařadit můžete i klasická česká vánoční jídla, která jsou přirozeně rostlinná. A pokud máte rádi jídla, která v receptu obsahují živočišné součásti – prostě a jednoduše je nahraďte těmi rostlinnými, není to žádná věda. Připravili jsme pro vás několik zdrojů, ale určitě jich spoustu najdete kdekoliv a kdykoliv i sami. 

A ochutnávat vše můžete samozřejmě také na Veggie Vánocích, proto je pořádáme 🙂

RYBÍ ALTERNATIVY 

Pokud máte rádi na Vánoce prostě klasiku – dejte si jí vegan, protože ryby také trpí. Jde to dneska víc jak jednoduše. Výbornou lokální variaci nabízí taky Forky’s alternativy ryb, které mají skvělé nutriční složení a chuťově jsou 100% rybí (pro některé vegany už dokonce moc:)).

Na Veggie Vánocích pro vás bude připraveno jedinečná možnost se s alternativami ryb seznámit: pro každého návštěvníka budou připraveny vegan rybí prsty a vegan salátek, made by náš generální partner K-Take it veggie by Kaufland. 

KLASIKA: BRAMBOROVÝ SALÁT 

Rostlinných verzí existuje tisíc a jeden – jeden z nich najdete třeba tady – u Veganotic. Další třeba u Jarmila Sweet, Pan Vegan nebo Vegan Food Porn.cz. Základem je velmi jednoduché použití rostlinné majonézy, kterých je dnes na trhu několik druhů, a najdete je ve většině hypermarketů i v malých obchůdcích. 

VÁNOČNÍ CUKROVÍ

Každý typ vánočního cukroví pohodlně připravíte bez živočišných ingrediencí. Zkuste třeba recepty od Marušky Veg na ořechy, linecké, perníčky, úly nebo třeba luxusní pařížské rohlíčky. 

Upéct si můžete taky něco velmi speciálního – a zároveň krásného a neskutečně dobrého a veganského:

ČOKOLÁDOVÁ ROLÁDA SE ZÁZVOREM – Bûche de Noël AKA Yule Log

Naprosto dokonalá vánoční pochoutka od Veganotic – recept najdete tady. Další víc jak zajímavé recepty na vánoční cukroví a další pochoutky najdete tady

Upéct můžete ale i klasiku v podobě vanilkových rohlíčků, vychytaný recept najdete třeba u NomNom tady

VANILKOVÉ ROHLÍČKY 

VEGAN VÁNOČKA & ČESKÁ JÍDLA BEZ MASA

Zkusit můžete i vegan vánočku a další vánoční recepty, které jsou přirozeně vegan. Takové a další recepty pro vás roky připravuje Soucitně – tady najdete jejich recept inspirovaný Veggie Fish. Mrkněte taky na projekt Soucitné vánoce, kde najdete třeba recept na výborného kubu. 

Na závěr přidáváme jednu inspiraci, která ukazuje, že i pochoutky typu raffaelo můžeme dnes už klidně připravovat rostlinně.

VEGAN KOKOSOVÉ GULIČKY A LA RAFFAELLO

Vánoční recepty od Surové dcerky vás inspirují v mnoha směrech k tomu, že rostlinné pečení je víc jak kreativní a veganství opravdu není o odříkání 🙂

Doufáme, že jsme vám udělali chutě:) a že už se chystáte na přípravu rostlinných vánočních jídel – ušetřené zvířecí životy a snížená CO2 stopa za to stojí.

Další tipy na Vánoce