Úterý, 18 června, 2024

Jdi rostlinně do 2024

PROČ SE ROZHODNOUT JÍT DÁL ROSTLINNĚ

Za nás hlavně pro zvířata. Pro to, aby je lidé zařadili do jídelníčku, prochází neskutečným peklem velkochovů, transportů a jatek. Přirovnání k peklu nebo k holocaustu je na místě: zvířata prochází nelidským utrpením, které by nikdo z nás prožít nechtěl (jak to vypadá v ČR najdeš v tady).

Jsou jim odebírána a zabíjena mláďata, odepřeny i mnohem více základní potřeby jako dostatek prostoru, možnost vylučovat na jiném místě, než kde musí několik let žít. Nebo dokonce vidět denní světlo – to vidí mnoho z nich až při krutém transportu na krutá jatka. Pokud se o tom potřebuješ přesvědčit důkazy, mrkni se na český dokument Svědectví.

Žijí život, jaký my bychom my sami žít nechtěli. Tak ho nepřipravujme druhým – navíc pokud máme tolik jiných možností.

Proto je pro nás rozhodnutí nejíst zvířata tak zásadní a jasné už mnoho let.

Naše sportovní výkony dokazují v projektu Vegan Fighter to, co už ví věda dlouho a nové studie to dokazují stále častěji: že na rostlinné stravě dokážeme žít zdravě, dokonce zdravěji než na té konvenční, a dokonce i životním stylem vyžadujícím extrémní fyzické zatížení. V době klimatické krize, kdy je navíc rostlinná strava jedním z mála řešení pro záchranu naší planety, je to jen o důvod víc.

Přijď se na naše eventy inspirovat, ochutnávej a postupně zařazuj rostlinné produkty do své stravy.

Pokud máš rád/a výzvy, dej se Veganuary- provede tě recepty, inspiracemi a pomůže s tím, aby si na rostlinné stravě byl/a spokojený/á i ty.

Na Veggie Vánocích 10.12.2023 budeš moci ochutnávat nejnovější rostlinné pokrmy a produkty – třeba tě nějaké zaujmou:)

Dvakrát ročně taky pořádáme náš největší a jeden z největších evropských vegan open air eventů Veggie Náplavku. I ta tě bude k zařazení rostlinné stravy inspirovat – těšíme se!

Další tipy na Vánoce