Pondělí, 20 května, 2024

Letos daruj pomoc

DÁREK V PODOBĚ POMOCI NĚKOMU DALŠÍMU?

Společná pomoc sbližuje, jak ukazují psychologické studie. Navíc pokud darujete dárek, který někomu třetímu pomůže, předcházíte nechtěným dárkům, které jsou často vyhozené a zatěžují planetu (tady vás inspirujeme k tomu, jak být o Vánoce celkově víc zero-waste ).

Vyzkoušet můžete náš další tip: zkuste darovat pomoc, třeba zvířatům v azylu, útulku nebo některé z organizací, které zvířatům a planetě pomáhají. Na Veggie Vánocích jich najdete víc než dost. A krásné certifikáty pomoci se určitě jako dárek budou krásně vyjímat.

Zkusit můžete třeba Farmu Naděje, Šťastný zvěřinec, Azyl Štětinka nebo útulky pro pejsky a kočky, které to, že u nich takový dárek opatříte moc potěší.

Zajímavým dárkem jsou také  podpory jednotlivých zvířat – mrkněte třeba na Statek radosti nebo na seznam akcí pro jednotlivé zraněné zvířecí obyvatele v nouzi na Psí Naději.

Tyto dárky mají ještě jednu výhodu – pokračují i po Vánocích. Spolu s obdarovaným/obdarovanou můžete sledovat vámi adoptované nebo podpořené zvířátko – jak se mu daří, jaký je jeho další osud.

Většina projektů nabízí také krásný benefiční textil, nebo třeba diáře, hrnečky, nebo šperky – jejich koupí také podpoříte zvířata v nouzi. A váš dárek tak udělá radost nejen tomu, komu ho dáte a vám – ale i někomu třetímu.

Projekty na ochranu zvířat se o zvířata mohou starat jenom tehdy, pokud je společně budeme podporovat. Darovat si takové užitečné dárky plné pomoci tam, kde je to potřeba, jsou skvělou cestou k tomu, jak si skutečně užít ohleduplné Vánoce – kdy jsme nemysleli jen na sebe.

Aktuálním tématem jsou zvířata ve válce – podpořit naši společnou pomoc můžete v činnosti aliance, jejíž jsme členy – Pomoc zvířatům Ukrajina. Za celou dobu války jsme už převezli díky vám přes 700 tun pomoci zvířatům, které válkou nesmírně trpí. Pomoc na tomto místě, kterou darujete, taky udělá radost a nesmírně pomůže.

Za nás je takový dárek prostě top – víc než něco, co obdarovaný vyhodí nebo v lepším případě někam založí.

Dárky pomoci jsou možná příležitostí, jak můžeme přehodnotit dávání si dárků a vnést do něj víc skutečné péče o druhé.

Další tipy na Vánoce